Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Štvrtok, 30.06.2022
Meniny dnes oslavuje: Melánia    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Deň otvorených dverí MsP Sereď

Pri príležitosti 20. výročia založenia Mestskej polície Sereď pripravila mestská polícia dňa 06.10.2011 pre deti v doobedňajších hodinách „Deň otvorených dverí Mestskej polície Sereď“. Mestskú políciu si prišli pozrieť deti z viacerých materských a základných škôl. O účasť zo strany materských a základných škôl bol veľký záujem, čo žiaľ spôsobilo, že MsP (mestská polícia) nemohla vyhovieť všetkým. Dňa otvorených dverí sa zúčastnilo takmer 400 detí, ktoré si prezreli priestory mestskej polície, služobné vozidlo a zapojili sa do zábavných a športových disciplín pripravených príslušníkmi MsP a zrealizovanými prostredníctvom dobrovoľníkov MsP.

Hneď na začiatku sa deti oboznámili so služobným vozidlom mestskej polície, ktoré deťom ukázal príslušník mestskej polície a odpovedal im na ich zvedavé otázky. Deti si mali možnosť posedieť v služobnom vozidle, kde im bolo vysvetlené jeho prístrojové vybavenie, zapínanie svetelnej a zvukovej signalizácie, ktorá deti veľmi zaujala. Pred vstupom do budovy sa deti obliekli do reflexných viest a čapíc MsP, a tak sa na chvíľu stali malými pomocníkmi mestskej polície.

Veľmi zaujímavou sa deťom javila možnosť obsluhy kamerového systému, pomocou ktorého si mohli prezrieť centrum mesta, a tým sa oboznámiť aj s prácou operačného policajta. Okrem toho si deti vyskúšali aj výstroj MsP, medzi ktorú patrí napr. obušok, tonfa, vysielačka, putá, svietiaci terčík, tester na meranie alkoholu, ďalekohľad, ďalekohľad na nočné videnie, bezpečnostná vesta a i. Veľký záujem u detí vzbudila bezpečnostná vesta a putá, ktoré mali chuť deti neustále skúšať, a preto sa im ukázal spôsob zakladania pút páchateľovi a jeho eskortovanie do vozidla. Na pamiatku sa deťom pri príležitosti 20. výročia pripravili vystrihovačky so služobným vozidlom a príslušníkmi mestskej polície, základnými úlohami MsP a možnými situáciami, kedy volať MsP.
Obhliadka budovy MsP pokračovala aj do miest, kde majú prístup len príslušníci mestskej polície a jej zamestnanci. Jednou z takýchto častí je miestnosť, kde sa nachádza klietka pre nájdených psíkov a pri tejto príležitosti bolo deťom vysvetlené, ako sa správať na vychádzke so psíkom, načo nezabudnúť a naopak, čo sa so psíkom deje, keď je prevezený na útvar MsP a ako postupovať, keď sa nám psík stratí. Záverom prezentácie budovy MsP bola ukážka elektrického bicykla mestskej polície, ktorý je pripravený pre cyklohliadku.

Športové a zábavné disciplíny boli realizované na ihrisku za budovou MsP, kde výrazným spôsobom pomohli dobrovoľníci. Deti si vyskúšali súhru v trojici na letných lyžiach, tunel, hádzanie obručí na kužele, svoju koordináciu po lane a správnu mušku pri hádzaní šípok. Na prázdno neobišli ani detské žalúdky.

Za spoluprácu ďakujeme dobrovoľníkom Michalovi Sokolovi, Matúšovi Vidovi, Matúšovi Liptákovi, Jane Hlavatej, Jarmile Kopálovej, Dominike Javorovej a Dominike Šipošovej, riaditeľom Gymnázia Vojtecha Mihálika a Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda, ktorí dobrovoľníkov ospravedlnili zo školského vyučovania a organizačnému tímu, ktorí tento deň pripravil. 

Deň otvorených dverí k 20. výročiu založenia MsP Sereď považujeme za úspešný, nielen pre veľký záujem zo strany materských a základných škôl, ale aj z pozitívnych ohlasov, ktoré sa k nám dostali.


« Späť na Oznamy