Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Utorok, 16.07.2024
Meniny dnes oslavuje: Drahomír    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Útok na verejného činiteľa

Dňa 15.04.2012 (nedeľa) o 15.33 hod. oznámil na útvar Mestskej polície Sereď (ďalej len „MsP“) anonym, že na Námestí Slobody v pohostinstve Kocka, leží na stole muž, ktorého nevedia prebrať. Hliadka MsP bola prostredníctvom operačného policajta vyslaná na miesto. Po príchode hliadky na miesto obsluha v pohostinstve Kocka uviedla, že neznámy muž pred chvíľou rozbil tri popolníky a povracal sa na terase pohostinstva. Osoba podľa vyjadrenia obsluhy nereagovala na žiadne výzvy, aby pohostinstvo opustila, ignorovala ju, vykrikovala a používala vulgarizmy. Svojim konaním sa dopustila priestupku hrubého správania podľa § 49 ods. 1 písm. d) zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení a doplnení neskorších predpisov. Z tohto dôvodu bola osoba vyzvaná k preukázaniu totožnosti, čo však odmietla. Osoba po neuposlúchnutí výzvy k preukázaniu totožnosti bola predvedená na útvar MsP, kde bola opätovne vyzvaná k preukázaniu totožnosti, čo odmietla a začala sa agresívne a vulgárne správať. Osobe bola vykonaná bezpečnostná prehliadka, pri ktorej bolo zistené, že sa jedná o 25-ročného Mariána G. zo Serede. Počas prejednávania veci Marián G. fyzicky zaútočil na hliadku a svojim agresívnym konaním sa dopustil trestného činu útoku na verejného činiteľa. Na útvar MsP bola privolaná hliadka OOPZ, ktorá osobu predviedla na OOPZ Sereď. Vec v riešení OOPZ.

Vyšetrovateľ z Galanty obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa Mariána G. zo Serede, ktorý dňa 15.04.2012 o 16.00 hod., v priestoroch budovy mestskej polície, fyzicky napadol dvoch príslušníkov mestskej polície. Obvinenému mužovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.