Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Utorok, 21.05.2024
Meniny dnes oslavuje: Zina    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Maniaci s alkoholom za volantom

Začiatkom júla hliadka MsP spozorovala neprístojné správanie sa spolujazdca v idúcom  motorovom vozidle, ktorý sa vytŕčal z okna vozidla a veselo gestikuloval. Vodič zaparkoval na parkovisku a za volant si sadol zjavne podgurážený spolujazdec. Skutočnosť bola okamžite oznámená hliadke OOPZ Sereď, ktorá vozidlo zastavila a vodiča predviedla na stanicu k ďalšiemu riešeniu. Samozrejme, že vodič jazdil pod vplyvom alkoholu.

11.7.2012 tesne pred polnocou bola na kamerovom systéme zaznamenaná dopravná nehoda, pri ktorej vodič vo veľkej rýchlosti nezvládol zákrutu na Železničnej ul. a s vozidlom urobil niekoľko kotrmelcov. Záznam z nehody je priložený vo videu. Už dávno sa hovorí, že opitému sa nič nestane a toto pravidlo platilo aj v tomto prípade. Z hrozivej nehody vyviazol vodič nezranený, ale samozrejme jazdil v podnapilom stave.

S ďalším „maniakom“ jazdiacim na aute v podnapilom stave sa hliadka MsP stretla 21.7.2012, kedy počas motorizovanej obhliadky spozorovala na Pažitnej ulici podozrivé vozidlo bez osvetlenia, pričom vodič vozidlo zabrzdil tesne pred vozidlom hliadky MsP. Po vystúpení vodiča vozidla, hliadka nadobudla podozrenie, že vodič vozidla je pod vplyvom alkoholu a preto bola na miesto privolaná hliadka OOPZ Sereď, ktorá vodiča podrobila dychovej skúške, ktorou mu namerali 3,21 promile alkoholu! Navyše dotyčný vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Napriek tomu, že za podobné skutky sú vysoké pokuty a vidina trestného stíhania, aj tak si ľudia nedajú povedať a alkohol si neodpustia.