Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Nedeľa, 03.03.2024
Meniny dnes oslavuje: Bohumil, Bohumila    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Zápisky 3. turnusu Letnej školy

V termíne od 30.07.2012 do 03.08.2012 úspešne realizovala Mestská polícia Sereď (ďalej len „MsP“) v spolupráci so ZŠ Juraja Fándlyho 3. turnus denného letného tábora v priestoroch ZŠ Juraja Fándlyho.

Deti sa v skupinách pod názvom The Simpsons, Dračie strely, Elfiďáci a Skejťáci zapájali do pripravených súťaži a v piatok pred slávnostným odovzdaním preukazu Malý pomocník MsP Sereď získala najšikovnejšia skupina The Simpsons celého týždňa diplom a ocenenie. Pre všetkých bolo pripravené sladké prekvapenie a reflexná kľúčenka. Táborovými vedúcimi boli dve animátorky a dvaja pedagógovia zo ZŠ  Juraja Fándlyho. Zdravotnú stránku zabezpečoval zdravotník a organizáciu preventistka MsP.

V utorok dňa 31.07.2012 pripravila MsP pre deti streľbu z paintballových zbraní. Tento deň sa súťažilo individuálne v dvoch súťažiach pod názvom „Najlepší bežec cez prekážky“ a „Najlepší strelec z paintballovej zbrane“. Dievčatá a chlapci boli ohodnotení medailami a vecnými cenami.

MsP pripravila v stredu pre deti celodenný výlet v Koordinačnom stredisku integrovaného záchranného systému v Trnave a v Lanovom centre Trnava. V koordinačnom stredisku integrovaného záchranného systému ukázali záchranári prvú pomoc na figuríne a v lanovom centre vyskúšali svoju koordináciu a rýchlosť na pripravených prekážkach.

Štvrtok bol venovaný dopravnej tematike, v ktorej si deti vyskúšali aké zručné a rýchle dokážu byť na bicykli. Preverili sa ich vedomosti týkajúce sa dopravných značiek, základných pravidiel cestnej premávky, výbavy bicykla, ktorú sme si názorne bicykli. Poobede si deti vyrábali vlastné odznaky z tvarovacej plastelíny, ktoré vyfarbili pomocou vodových farieb.

V piatok doobeda preskúšali pedagógovia zo ZŠ Juraja Fándlyho deti z vedomostí, ktoré nadobudli počas celého týždňa. Preventistka MsP predstavila prácu MsP a oboznámila deti so základným výstrojom príslušníka MsP. Deti po prezentácii zložili skúšku na malého pomocníka MsP, pričom u troch sa zvýšila hodnosť na strážmajstra. Na útvare MsP si deti opäť vyskúšali, že ich dych po konzumácii likérového bonbónu obsahuje určité množstvo alkoholu. Rekord z 1. turnusu, kde sa podarilo chlapcovi z jedného likérového bonbónu nafúkať 5,50 ‰ sa opäť nepodarilo prekonať.

Všetky turnusy denných letných táborov hodnotíme veľmi pozitívne. Deti sa naučili veľa zaujímavého a oboznámili sa s prácou MsP. Letnej školy sa zúčastnilo dovedna 56 detí z 3. – 6. ročníka základných škôl.

Za realizáciu letných táborov MsP ďakuje:
-    ZŠ Juraja Fándlyho, ktorá poskytla priestory na realizáciu troch turnusov letných táborov,
-    Stanici jazdeckej polície a kynológie v Bratislave,
-    p. Póšovej s dobrovoľníkmi, kynologickému klubu zo Šintavy a o. z. Tulák,
-    Okresnému riaditeľstvu HaZZ v Galante,
-    poverenej zastupovaním riaditeľke správy súdu Mgr. Erike Madarászovej z Okresného súdu v Galante,
-    vedúcej operátorke KOS Trnava Mgr. Juliane Nyulassyovej z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky,
-    všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii Letnej školy MsP Sereď v spolupráci so ZŠ Juraja Fándlyho.