Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Štvrtok, 30.06.2022
Meniny dnes oslavuje: Melánia    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Februárové udalosti

Z posledných udalostí zaznamenaných hliadkami MsP

 Začiatkom mesiaca február bola na Nám.Slobody podpálená modrá plastová nádoba na papier. Na miesto boli privolaní hasiči, ktorý požiar uhasili. .

 1.2. telefonicky oznámil občan, že pred OD Kaufland predáva rómka kozmetiku. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o dobre známu „obchodníčku“, ktorej bola na mieste uložená bloková pokuta.

 Hliadky MsP  počas februára zistili a zaevidovali celkovo 4 prípady, kedy si psíčkári po svojich psoch neodstránili exkrementy.

 16.2. hliadka MsP na podnet občana riešila rušenie nočného kľudu, ku ktorému dochádzalo v jednom z bytov na Novomestskej ul. Majiteľ bytu bol riešený v blokovom konaní.

 7.2. v čase 01,20 hod. bola kamerovým systémom snímaná partia 6 mládencov, z ktorých jeden sa zabával tým, že na ul. A.Hlinku zobral z poštových schránok letáky a rozhadzoval ich po chodníku. Ďalej sa partia presunula k Detskému domovu, kde jeden z nich úmyselne prevrátil zelený kontajner určený na zber skla a dal sa na útek. Hliadka MsP 17- ročného mládenca z Dolnej Stredy zastavila na Dolnomajerskej ul., nádobu musel ísť zdvihnúť a na mieste mu bola uložená bloková pokuta.

 Na nedovolené vylepovanie plagátov po autobusových zastávkach bola upozornená občianka, ktorá si takýmto spôsobom robila reklamu prevádzke. Na mieste jej bola uložená bloková pokuta.

 Rodinný spor medzi matkou a synom riešila hliadka 20.2., kedy sa agresívny syn vyhrážal matke. Nakoľko útoky zo strany syna už pretrvávali dlhšie, matka požiadala o pomoc políciu. Syn bol predvedený na MsP, kde mu bola uložená bloková pokuta.

 28.2. hliadka MsP obdržala oznam, že neznámy muž na Čepeňskej ul. naháňa s nožom psa. Hliadka na mieste našla oznamovateľa a aj dobodaného psa bulteriéra , ktorého previezla do veterinárnej ambulancii na ošetrenie. Hliadka vypočula podozrivého z útoku na psa a šetrením sa nakoniec zistilo, že dobodaný bulteriér sa pohyboval po ulici bez dozoru majiteľa, pričom  v jednom z rodinných domov napadol vlčiaka, s ktorým sa bil na dvore. Ako to videla jeho žena, chcela ohlásiť suseda, ale bulteriér vbehol do ich dvora a zaútočil na ich psa yorkshira, ktorého hneď zabil. Ďalej bulteriér zaútočil aj na ich druhého psa, ale to  mu už nedovolili. Uvedeným činom  došlo k naplneniu skutkovej podstaty priestupku podľa §-u 7 ods. 2 písm. b) zák. č. 282/2002 o držaní psov. Hliadke sa skontaktovala s majiteľom bulteriéra, ktorému bola uložená bloková pokuta.

 Kamerovým systémom bol 28.2. zaznamenaný mladík ako z parku z pánskeho WC zobral veľkú rolku toaletného papiera, následne si ju schoval pod tričko a z miesta odišiel smerom do Šintavy. Hliadka osobu zastavila na Šintavskom moste, kde sa zistilo že sa jedná o 19-ročného Tomáša V. Za krádež mu bola uložená bloková pokuta.

 Kamerovým systémom boli zaznamenaní dvaja mladíci ako po dofajčení odhodili ohorky na zem k fontáne. Hliadka oboch vyzvala na odstránenie ohorkov a uložila im blokové pokuty.