Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Sobota, 30.09.2023
Meniny dnes oslavuje: Jarolím    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Zadržaní zlodeji

Dňa 25.3.2014 v čase 02,06 hod. telef. oznámil na MsP občan, že na Legionárskej ul. Rómovia vykrádajú pivnice. Operačný policajt MsP okamžite oznámil vec hliadke MsP a na miesto privolal aj hliadku OOPZ.

V spoločných priestoroch za dverami hliadky MsP a OOPZ na mieste zadržali 2 páchateľov, proti ktorým boli použité donucovacie prostriedky. Následnou obhliadkou miesta bola spozorovaná príslušníkom OOPZ Sereď ešte tretia osoba - muž, ktorý sa nachádzal v súkromnom priestore pivničných boxov, schovaný pod vecami, ktoré sa v priestore nachádzali. Na mieste bolo zistené, že do pivníc sa dostali pomocou kľúčov, ktoré odcudzili cez deň oznamovateľovi v miestnom bare.

Na mieste bolo spozorované, že na viacerých pivniciach boli vypáčené zámky. Páchateľmi boli 24-ročný Mário S., 21-ročný Mário L. a 18-ročný Luciano L., ktorých poverený policajt vzápätí obvinil z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Zároveň spracoval na dvoch z nich návrh na väzobné stíhanie. Súd však rozhodol, že budú stíhaní na slobode. Za ich konanie im hrozí väzenie až na 2 roky.