Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Štvrtok, 13.08.2020
Meniny dnes oslavuje: Ľubomír    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Najväčšia oslava MDD v Trnavskom kraji

Ženijný prápor pozemných síl v Seredi v spolupráci s Mestom Sereď zorganizoval pri príležitosti MDD už 3.ročník akcie bezpečnostných a záchranných zložiek. Na spolupráci sa podieľali organizácie ako Mestská polícia Sereď, HaZZ Galanta, OR PZ Galanta,  ODI Galanta, OOPZ Sereď, odd. služobnej kynológie Galanta, UN Veterán Slovakia.
Pre deti a návštevníkov akcie boli pripravené ukážky výstroja policajtov, vojakov, hasičov a UN Veteran Slovakia.  Vojaci mali pre deti pripravené ukážky sebaobrany s možnosťou nácviku s vojenskými inštruktormi a praktické ukážky poskytovania prvej pomoci. Veľká zábava detí bola pri odstrele dymovnice a zamorenia územia dymom. Počas programu sa deti mohli stretnúť aj s ukážkami výcviku psov a ukážkami zadržiavania páchateľa psom. Miestne policajné zložky mali pre deti pripravené výstrojné súčasti, ktoré si deti  mohli aj patrične otestovať. Samozrejme, že najväčším zážitkom pre účastníkov bola jazda na obojživelnom transportéry PTS 10 s ktorým sa jazdilo po vode a brehu. Vojaci ďalej zabezpečovali vozenie detí na terénnom aute Landrover a Tatre T-815. Na vojenskom člne ZODIAC sa vojaci s deťmi preháňali po jazere a po vykonanej ukážke privezenia a zloženia pontónového mosta vykonávali plavbu detí. Ani tento rok nemohla byť akcia bez strelnice, kde vojaci nachystali cvičnú muníciu s možnosťou streľby zo samopalu.  
Veľká pozornosť detí bola pri ukážkach hasičov, ktorí najskôr vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla a neskôr museli úspešne zasahovať pri horiacom vozidle.
Počas vyčerpávajúceho dňa si všetci návštevníci podujatia mohli zajesť pravý vojenský guláš.
Počasie nám našťastie vyšlo a vyše 700 detí mohlo svoj deň zažiť trochu inak.  Veľká vďaka patrí SAD Dun.Streda odkiaľ poskytli bezplatne autobus na dovoz a odvoz detí zo všetkých materských škôl v Seredi. Na akcii sa zúčastnili okrem seredských žiakov aj žiaci z Abrahámu, Vinohradov n/V a Matúškova.