Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Štvrtok, 13.08.2020
Meniny dnes oslavuje: Ľubomír    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Policajti zachránili občanovi život

V piatok 20.6.2014 v priestoroch jarmoku sa začal náhle dusiť 72-ročný pán. Pribehol k nemu zamestnanec pracujúci v predajnom stánku a snažil sa mu pomôcť nadýchnuť, čo sa mu aj podarilo. Po chvíli pán medzi lavičkami opäť odpadol a prestal dýchať. Celú udalosť na vlastné oči videl službukonajúci mestský policajt Ivan Dobiš, ktorý pribehol na pomoc a pána začal oživovať, nakoľko už ruky a tvár mu modraveli. Následne na to k miestu pribehol aj druhý policajt Alexander Tománek, s ktorým obaja začali dusiaceho pána pomocou umelého dýchania a masáže srdca oživovať. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Mestskí policajti cca 10 min. až do príchodu záchranárov sa snažili pána udržiavať pri živote. Našťastie zákrok policajtov a prítomných ľudí bol úspešný a podľa vyjadrenia rodiny, pán prežil. Na mieste sa zdalo, že pán dostal infarkt, ale nakoniec sa to nepotvrdilo a celá udalosť bola pravdepodobne iba nešťastné zabehnutie potravy.

Policajtom Ivanovi Dobišovi a Alexandrovi Tománkovi vyslovujeme pochvalu za záchranu života, a svojou profesionalitou  dokázali, že vedia pomôcť občanovi aj v takejto situácii.