Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Štvrtok, 13.08.2020
Meniny dnes oslavuje: Ľubomír    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Pozor na podvodníkov

V utorok si operátori pri kamerovom systéme všimli tri podozrivé osoby, ktoré chodili po meste, zastavovali ľudí a niečo im dávali podpisovať. Vzápätí nasadli do vozidla Renault Mégane s francúzskou ŠPZ a z mesta odišli. Po hodine sa do mesta vrátili na vozidle Audi s taktiež francúzskou ŠPZ a opäť začali zastavovať občanov. Na miesto bola vyslaná hliadka MsP, ktorá osoby predviedla na MsP, kde zistila, že sa jedná o rumunských občanov. Pri sebe mali vytlačený papier s textom „Certifikát regionální pro neslyšící a tělesně postižené lidi a pro chudé děti chceme otevřít mezinárodní centrum“ pomocou ktorého sa snažili presvedčiť občanov, aby ho podpísali ako podporu pre projekt a zároveň chceli nejakú finančnú hotovosť. Na kamerovom systéme bolo vidieť, že veľa ľudí pochopilo o čo ide a rázne odmietli s nimi komunikovať. Na druhej strane sa opäť našli ľudia, ktorí im napriek tomu, že nevedeli po slovensky uverili a dokonca aj dali peniaze. Úplne rovnaké tlačivo s rozdielom českej vlajky používajú rumunskí podvodníci aj v Čechách.

Mestská polícia preto varuje pred takýmito podvodníkmi snažiacimi sa od ľudí vymámiť peniaze. V prípade, ak sa ľudia stretnú s podobným výberom na zbierky odporúčame, aby kontaktovali mestskú políciu na čísle 159.

Mestská polícia ďalej odporúča občanom, aby neprispievali na verejné zbierky, s ktorými sa stretávajú pred poštou alebo pred poliklinikou, nakoľko v týchto prípadoch nie je známe kde peniaze končia. Veľakrát vyberajúci útočia práve na city a spolupatričnosť občanov s pripravenou fotkou nejakého malého dieťaťa.