Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Sobota, 30.09.2023
Meniny dnes oslavuje: Jarolím    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Je dotáborované

Dva týždne (od 18.7.2016 do 29.7.2016) to pri Mestskej polícii žilo detským šantením, skupinovými pokrikmi, plápolaním farebných skupinových vlajok, pískaním na táborové nástupy, hľadaním hesiel dňa,... Jednoducho typickým táborovým životom. Hoci Mestská polícia Sereď organizovala denný tábor pre deti už šiesty rok, tak blízko k budove MsP sme ešte nikdy neboli. Denné centrum pre seniorov a okolie MsP sa stali prechodným útočiskom malých táborníkov denného letného tábora Mestskej polície Sereď po prvýkrát.

Keďže sa letný tábor MsP teší priazni malých táborníkov – nových i tých skalných, snažili sme sa pre deti pripraviť pestrý program na každý tematicky orientovaný táborový deň. Pri tvorbe programu sme sa inšpirovali našimi tradičnými, a rokmi osvedčenými táborovými aktivitami, ale snažili sme sa tiež, aby nášmu táborovému programu nechýbalo niečo nové a neokukané.

Dôraz sme, tak ako každý rok, kládli na skupinového ducha a tímovú spoluprácu. Prvý deň deti popustili uzdu fantázie pri tvorbe názvu, erbu, vlajky a pokriku skupiny a otestovali svoju schopnosť skupinovej spolupráce. Táborové pravidlá nás niekedy trošku potrápili a farbili semafor na hodnotenie do teplých oranžových farieb, ale pravidlá sú pravidlá, hoc niekedy s nimi súvisí troška mrzutosti, dali sme si ich predovšetkým na to, aby nám všetkým umožnili sa na tábore cítiť v pohode. Celodenná utorková krimihra, a v druhom turnuse aj stopovačka, uvideli deti do roly vyšetrovateľov a tie sústredene pracovali na riešení svojho prvého komplikovaného prípadu. Lezecká stena K2 dala zabrať odvahe každého z nás, ako aj svalstvu rúk a nôh a interaktívne výstavy v detskom múzeu pripravili deti do ďalšieho tematického dňa – v prvom turnuse do eko dňa, v druhom turnuse do dňa bezpečného. Trošku oddychový štvrtkový program pri tvorbe užitočných a krásnych vecí z odpadového materiálu a tréning poskytovania prvej pomoci nám umožnil pripraviť sa na posledný táborový deň. Ten bol skutočne náročný. Dopoludnia na deti čakal paintball, skúška spojenia s vysielačkami a ďalšie úlohy ako súčasť skúšok na preukaz pomocníka MsP. Prirodzene, všetky deti úlohy hravo zvládli a bol im pri záverečnom hodnotení preukaz odovzdaný. Krásne piatkové počasie nám umožnilo užiť si mokrú olympiádu. Záverečné hodnotenie celého týždňa, vyhodnotenie posledného dňa a slávnostné odovzdanie skupinových vlajok za sprievodu posledného skupinového pokriku zavŕšilo celý náš táborový program.

Šiesty ročník letného tábora Mestskej polície je za nami. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii letného tábora podieľali, predovšetkým animátorom a zdravotníčke, ktorí sa deťom počas tábora venovali, p. viceprimátorovi za podporu a sladké prekvapenie, spoločnosti Semmelrock za vecné dary a dennému centru pre seniorov, ktoré nám na dva týždne uvoľnilo svoje priestory.