Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Utorok, 21.05.2024
Meniny dnes oslavuje: Zina    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Z činnosti hliadok MsP

 Okradnutý bezdomovec

V piatok 5.8. v nočných hodinách operátori kamerového systému sledovali od Lidlu až po OD Jednota 2 podozrivých mužov, ktorí obhliadali autá a celkovo sa správali podozrivo. Pred Jednotou sa presunuli k osobe, ktorá spala na lavičke. Jeden z mužov si prisadol k spiacemu mužovi a zobral mu mobilný telefón, ktorý si následne prezeral. Druhý muž dával pozor, či niekto nejde. Keď zbadal prichádzajúcu hliadku, mobil rýchlo položil na zem ku svojim nohám. Hliadka po príchode na miesto zistila, že na lavičke spal miestny bezdomovec, ktorému chcel muž ukradnúť starší mobilný telefón zn. Sony Ericksson. Hliadka podozrivé osoby previezla na OOPZ, nakoľko nemali pri sebe doklady totožnosti. Jednalo sa o 23 a27 ročných obyvateľov z Trnavy. Obom boli uložené blokové pokuty.

Podnapité maloleté deti

Dňa 1.8.2016 v čase 21,30 hod. Hliadka MsP bola požiadaná o preverenie oznamu, pri ktorom by mala byť nejaká mládež a mladé dievča v podnapitom stave. Hliadka zistila, že v areály železníc sa nachádzala mládež, pričom jedno 13-ročné dievča je v silne podnapitom stave. Nakoľko dievča bolo vylezené na železničných podvalom vo veľkej výške, hliadka spolu s hasičmi pomohla dievča zniesť na zem. Na mieste sa nachádzalo ešte 6 chlapcov. Dievča malo v tele 2,4 promile alkoholu a preto musela byť prevezená do nemocnice. Štyria chlapci dychovou skúškou nafúkali od 0,18-0,8 promile alkoholu.  Šetrením sa zistilo, že alkohol si dali kúpiť miestnemu bezdomovcovi, ktorému dali peniaze a on im v OD Jednota kúpil 2 fľaše vodky. Vec bude postúpená na obec, kde budú ešte raz predvolaní rodičia detí.

 Rumunky pracujúce pre charitu

Opäť podnikajúce Rumunku behali po meste a snažili sa od ľudí klamlivým spôsobom dostať  peniaze. Kamerovým systémom boli pozorované a následne prevezené na MsP, kde im boli uložené blokové pokuty.

Znovu by sme chceli vyzvať obyvateľov, aby takéto konania nahlasovali na políciu a nepodporovali ich rôznymi finančným darmi. Stretávame sa s tým, že ľudia im dávajú rôzne sumy do 20,-€! Vždy Rumuni vystupujú a tvária sa ako hluchonemí a údajne vyberajú peniaze pre charitatívnu organizáciu.

Vreckári v akcii

Na kamerovom systéme boli sledovaní Rómovia, ktorí sa pokúsili okradnúť muža, ktorý išiel pred nimi po ul. A.Hlinku. Jeden z dvojice-muž uvedenú osobu zabavil a žena sa pokúsila z batohu, ktorý mal muž na chrbte niečo odcudziť, čo sa jej však nepodarilo. Muž si to všimol, batoh si dal pred seba a následne si kontroloval obsah batohu. Hliadka MsP osoby zadržala a doriešila v blokovom konaní.  Toho istého skutku sa táto dvojica pokúsila opätovne aj o 14 dní neskôr, kedy staršej pani z bicykla zo zadného koša odcudzili peňaženku.

Týmto by sme chceli vyzvať občanov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci, tašky nenosili na pleci otvorené, počas jazdy na bicykle nemali tašky na zadnom sedadle, v obchodoch nenechávali tašky na nákupných vozíkoch.