Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Sobota, 30.09.2023
Meniny dnes oslavuje: Jarolím    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Septembrový maratón je za nami

Nech Vás názov nemýli, nemáme za sebou 42 kilometrovú trať, ale 22 hodín s deťmi materských a základných škôl na tému bezpečného pohybu na ceste. V prvý mesiac školského vyučovania Mestská polícia Sereď pripravila pre deti novú sériu úloh s dopravnou tematikou, aby si hneď na začiatku školského roka deti pripomenuli pravidlá bezpečného pohybu po cestných komunikáciách v roly chodca ako aj v roly cyklistu. Etapovej hry „Priprav sa na cestu“ sa zúčastnilo dovedna 390 detí zo šiestich materských škôl a dvanásť tried základnej školy J. A. Komenského Sereď.

Spolu s deťmi sme si pripomenuli, že vstupom na chodník, na priechod pre chodcov či na cestu sa stávame chodcami a šliapnutím do pedálov bicykla sme razom cyklistami, a teda účastníkmi cestnej premávky, pre ktorých rovnako ako aj pre iných účastníkov platia pravidlá bezpečného pohybu po cestných komunikáciách.

S najmenšími deťmi sme sa porozprávali o farbách semafora, ktoré nám hovoria čo máme robiť, preverili sme si či vedia zásady prechádzania cez cestu na najbezpečnejšom mieste na prechod cez cestu – priechod pre chodcov, porozprávali sme sa o miestach určených na hranie a takých, kde je hranie zakázané a „okový experiment“ priviedol deti k poznaniu dôležitosti, aby sme nielen videli, ale aj boli videní.

Školáci v malých skupinách lúštili značkové, križovatkové a bicyklové tajničky, hľadali stratené dopravné značky, a taktiež experimentovali so zrakovým vnímaním za zníženej viditeľnosti.

Všetky deti hravo zvládli úlohy a otázky, ktoré sme pre ne pripravili a drobné chybičky pri presune zo svojich škôl a škôlok k Mestskej polícii Sereď, ktoré zaznamenal kamerový systém poslúžili všetkým k ponaučeniu.

Teplé jesenné počasie končí a s nimi aj náš bezpečnostný maratón, s ďalšími deťmi si pravidlá bezpečného pohybu po ceste pripomenieme zasa koncom školského roka. Už teraz sa na všetkých veľmi tešíme.