Mestská polícia Sereď

http://msp.sered.sk
Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď Mestská polícia Sereď
Nedeľa, 23.06.2024
Meniny dnes oslavuje: Sidónia    
» Menu
» Chcete poradiť?
» Kontakt
Mestská polícia Sereď
Jesenského 3015
926 01 Sereď

Telefón:
+421/31/78 92 541
+421/903/43 47 68

Tiesňová linka volania:
159

e-mail:
mestskapolicia@sered.sk
prevencia@sered.sk

Pátranie po koreňoch extrémizmu

Mestská polícia Sereď sa v rámci svojej preventívnej činnosti snaží každý rok do svojej ponuky aktivít vkladať aj nové a aktuálne témy. Tento rok sme sa rozhodli vniesť medzi študentov stredných škôl tému extrémizmu a radikalizácie. Keďže je to téma nielen vysoko aktuálna, ale aj veľmi náročná na spracovanie a predstavenie mladým ľuďom, oslovili sme tajomníčku Výboru pre predchádzane a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie na odbore prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR kpt. JUDr. Dominiku Ďuranovú, ktorá sa spolu so študentmi dvoch tried Gymnázia V. Mihálika v Seredi pokúsila pátrať po podstate radikalizácie a extrémizmu. Korene sme našli v základni pyramídy nenávisti - v predsudkoch a stereotypoch, ktoré na vrchole svojej sily rezultujú do najzávažnejších foriem porušovania základných ľudských práv.

Dve prednášky na Gymnáziu V. Mihálika boli realizované 8.11.2017 a my sme veľmi vďační za osobný vklad JUDr. Ďuranovej a prijatie pedagógmi a študentmi Gymnázia V. Mihálika v Seredi.